ویژگی زعفران اصل

مشخصات زعفران اصل

از آنجایی که متاسفانه زعفران های تقلبی و بی کیفیت در بازار بسیار زیاد شده است تشخیص زعفران اصل یکی از دغدغه های خریداران آن می باشد. خوشبختانه راه های راحت و قابل تشخیصی برای شناسایی یک زعفران اصل و با کیفیت می باشدکه در ادامه این مطلب می خواهیم به بررسی آن ها بپردازیم تا از این پس گرفتار حقه های بازاری برای فروش رنگ های غذا و یا کلاله های زعفران رنگ شده نشوید.

روش های تشخیص زعفران با کیفیت و اصل

تشخیص زعفران اصل از تقلبی در آزمایشگاه ها و با چندین تست آزمایشگاهی به راحتی مشخص می شود پس اگر به سراغ زعفران هایی از برندهایی که دارای گواهی استاندارد هستند مانند زعفران سوپرنگین سوپریم می روید برای خرید و مصرف خیالتان از بابت کیفیت و اصل بودن آن راحت باشد. اما به غیر از روش های آزمایشگاهی چندین روش راحت دیگر برای تشخیص اصل بودن زعفران وجود دارد که شما در منزل و بدون نیاز به ابزار خاصی می توانید آن را بررسی کنید.

1. توجه به شکل رشته های زعفران

یک زعفران با کیفیت دارای رشته های بلند و صاف و بدون فرخوردگی می باشد. زعفران هایی که دارای خاکه و نرمه می باشند قابل تشخیص نمی باشند که از کدام قسمت رشته زعفران تهیه شده اند و این امر در کیفیت رنگ دهی و عطر آن ها نیز تاثیر دارد. پس لازم است تا اجزای رشته زعفران را بشناسیم.

در تصویر زیر قسمت های مختلف رشته کامل زعفران را مشاهده می کنید:

همانطور كه در اين عكس مشاهده می کنید یک زعفران با کیفیت مانند زعفران نگین و سوپرنگین از رشته های کامل تهیه شده است و بدون هیچ خاکه و نرمه می باشند.

2. رنگدهی زعفران

روش بعدی تشخیص زعفران خوب از نوع تقلبی آن توجه به آهنگ رنگدهی آن است.

با دم کردن زعفران و رفتار آن در آب می توانید این مساله را تشخیص دهید، زعفران اصل زود درون آب رنگ پس نمیدهد و رشته های آن سریع ته نشین نمی شود اما زعفران تقلبی که به آن رنگ خوراکی اضافه شده است درون آب سریعا رنگ پس می دهد.

3. خشک بودن رشته های زعفران

 سومین راه تشخیص چرب نبودن رشته های زعفران می باشد، رشته های زعفران با کیفیت کاملا خشک می باشد.

همانطور که در عکس زیر که نمونه ای از زعفران سوپرنگین سوپریم می باشد که در حال بسته بندی در کارگاه های سوپریم است مشاهده می کنید این مساله کاملا قابل شهود است. رشته های کامل زعفران بدون هیچ گونه خاکه و نرمه و کاملا خشک هستند که گواه دقیقی بر اصل و با کیفیت بودن این زعفران دارند:

4. دارا بودن گواهی های استاندارد

 روش آخر توجه به گواهی های استاندارد و تست آزمایشگاهی زعفران است که گواهی بر درجه کیفیت آن می باشد، همانطور که میدانید محصولات سوپریم همه دارای گواهی آزمایشگاه و استاندارهای ایران و بین المللی هستند.

پس برای یک خرید مطمئن راحت ترین راه خرید از مراکز و برندهای معتبر است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *